Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Встановлення суміщення за різними посадами

09.12.2024 61 0 0

Практична ситуація

На нашому підприємстві співробітниця, працює юристом але ми хочемо, щоб вона ще додатково виконувала обов’язки менеджера з персоналу. Чи можемо ми її встановити суміщення за різними посадами та як правильно нам це оформити?

Нагадаємо, що Порядок суміщення професій (посад) визначено ст. 105 КЗпП, та постановою Ради Міністрів СРСР від 04.12.1981 р. № 1145 «Про порядок та умови суміщення професій (посад)» (далі – Постанова № 1145). Наразі Постанова №1145, які були ухвалені за часів СРСР не втратила чинність.

Суміщення професій (посад) установлюється без звільнення від своєї основної роботи й допускається на одному і тому ж підприємстві, в установі, організації (далі – підприємтсва) за згодою працівника протягом встановленої законодавством тривалості робочого дня (робочої зміни), якщо це економічно доцільно і не веде до погіршення якості продукції, виконуваних робіт, обслуговування населення (п. 2 Постанови № 1145).

Працівникам, які виконують на тому ж підприємстві поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за іншою професією (посадою) без звільнення від своєї основної роботи, провадиться доплата за суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника (ст. 105 КЗпП).

Крім того, Постановою № 1145 визначено, що суміщення допускається за згодою працівника протягом установленої законодавством тривалості робочого дня. Тобто воно може бути встановлено за заявою працівника або на підставі рішення роботодавцем затвердженого наказом ,з яким працівник ознайомлений та згодний.

Щоб правильно оформити суміщення у штатному розписі підприємства має бути передбачена вакансія. Також, для встановлення суміщення працівник повинен мати достатньо досвіду та певну кваліфікацію для якісного виконання як основної, так і суміщуваної роботи.

Також, суміщення може встановлюватися на певний строк (термін) або без обмеження по строках.

Розміри доплат за суміщення професій (посад) встановлюються на умовах, передбачених у колективному договорі. Якщо немає колективного договору, рішення про конкретний розмір доплати приймає роботодавець залежно від складності, характеру, обсягу виконуваних робіт, витрат основного робочого часу. Відповідна норма передбачена ч.2 ст. 105 КЗпП. У наказі про встановлення суміщення необхідно вказати розмір доплати та зазначити, який обсяг додаткової роботи (обов’язків) повинен виконувати працівник.

Увага! Суміщення не є окремим трудовий договір (на відміну від сумісництва) тому в табелі обліку робочого часу працівник окремо не позначається.

Отже, суміщення допускається, якщо роботодавець вважає за доцільне встановити його працівнику за відповідною посадою працівника і за результатами її роботи якщо співробітник справляється із виконанням основних та додаткових обов’язків.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Кадровик»

«КАДРОВИК» UTEKA.UA для інспекторів з кадрів, менеджерів персоналу, або ж начальник відділу кадрів, тобто в професійному житті пов’язані із роботою з кадрами, Розділ «КАДРОВИК» - саме для вас! Великий банк кадрових знань із щоденним оновленням, генератор рішень, який допоможе витрачати мінімум часу на вирішення задач.

4596 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали