Укладення трудового договору між підприємцем і працівником: чи потрібен військовий квиток?
Практична ситуація
Чи повинен підприємець під час укладання трудового договіру з громадянином чоловічої статі призовного віку вимагати, щоб він надав свій військовий квиток? І чи передбачено відповідальність для підприємця-роботодавця у разі, якщо працівник не виконав цю вимогу?
Так, усі роботодавці, і підприємці в тому числі, повинні вимагати надання військового квитку при укладенні трудового договору із військовозобов’язаним працівником.
Нагадаємо, що в разі укладання трудового договору з працівником підприємець є роботодавцем (ст. 21 КЗпП). Тому на нього поширюються норми трудового законодавства.
А згідно з ч. 3 ст. 24 КЗпП під час укладення трудового договору громадянин зобов'язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб, а у випадках, передбачених законодавством, також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров'я, відповідний військово-обліковий документ та інші документи.
Якщо військовозобов’язаний працівник не надав свій військовий квиток, то роботодавця очікує така відповідальність:
- за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію – штраф на підставі ст. 2101 КУпАП у розмірі від 100 до 200 НМДГ (для громадян) і від 200 до 300 НМДГ (для посадових осіб підприємства). А за вчинення такого порушення в особливий період розмір штрафу становить: для громадян – від 200 до 300 НМДГ (від 3 400 до 5 100 грн) і для посадових осіб підприємства – від 300 до 500 НМДГ (від 5 100 до 8 500 грн);
- за порушення інших вимог законодавства про працю – штраф на підставі ст. 265 КЗпП у розмірі мінімальної заробітної плати за кожне таке порушення. Зверніть увагу! Ця норма застосовується до роботодавців-підприємців також: саме штрафні санкції, а не попередження!
Коментарі до матеріалу