Заяву подав, але влаштовуватися на роботу передумав: дві практичні ситуації
Претендент на вакантну посаду успішно пройшов співбесіду, приніс всі необхідні документи для оформлення, навіть написав заяву з проханням прийняти його на роботу, а потім відмовився ставати до роботи. Або ж заявив, що хоче піти, пропрацювавши один робочий тиждень (наприклад, тому що йому надійшла краща пропозиція від іншого роботодавця або виявилось, що робота не відповідає його очікуванням). На практиці це досить розповсюджене явище. Що робити в таких випадках роботодавцеві, ви дізнаєтеся із цієї консультації.
Почнемо із загального правила. Порядок укладення трудового договору регламентований ст. 24 КЗпП. У частині 3 цієї статті зазначено, що співробітник не може бути допущений до роботи без попереднього укладення з ним трудового договору (оформляється наказом/розпорядженням роботодавця), а також без повідомлення органу ДПС про прийняття нового працівника відповідно до Порядку, затвердженого постановою КМУ від 17.06.15 р. № 413 (далі – Порядок № 413). Причому кадровій службі слід правильно задокументувати процес оформлення на роботу, оскільки помилки в кадрових документах можуть дорого коштувати підприємству.
Але, як ми вже сказали, працівник може передумати на тому етапі, коли кадровою службою вже були виконані певні дії. Для наочності розглянемо дві конкретні ситуації з практики наших читачів.
Громадянка С. прийшла працевлаштовуватися на посаду бухгалтера підприємства. За результатами співбесіди її кандидатура була схвалена. 13.02.20 р. вона принесла всі необхідні документи, а також подала заяву про прийняття на роботу. Того ж дня кадровою службою підприємства був складений наказ про її прийняття на роботу (дата виходу на роботу – 14.02.20 р.), а також подано повідомлення до органу ДПС про прийняття співробітника відповідно до Порядку № 413. Трудову книжку новенька співробітниця повинна була принести 14.02.20 р. Але вже в кінці робочого дня 13.02.20 р. вона по телефону повідомила кадрову службу підприємства про те, що передумала виходити на роботу, оскільки їй надійшла цікавіша пропозиція.
Послідовність дій у цьому випадку має бути такою:
- скласти акт про відмову виходити на роботу;
- видати наказ про скасування наказу про прийняття на роботу;
- подати до органу ДПС скасовуюче повідомлення про прийняття на роботу на підставі Порядку № 413;
- внести запис про звільнення до трудової книжки (якщо майбутній співробітник надав трудову книжку, а кадрова служба встигла внести до неї запис про прийняття на роботу. У нашій ситуації цього не сталося, але на практиці буває і так).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року