• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Затримка виплати лікарняних від ФСС: як діяти бухгалтерові

11.05.2019 3296 0 0

У чому полягає проблема: Фонд соціального страхування (далі – Фонд) затримує виплату лікарняних та іншої допомоги, унаслідок чого роботодавці виплачують лікарняні працівникам із запізненням.

Чим допоможе стаття: розповімо, як бухгалтерові правильно вчиняти на практиці, щоб не порушити чинне законодавство.

На сьогодні склалася неприємна ситуація: ФСС фінансує виплату допомоги з тимчасової непрацездатності із запізненням. Чим же викликана така поведінка Фонду? У першу чергу недоотриманням ЄСВ, суми якого становлять більше 90 % коштів Фонду, і побічно – зростанням середньої зарплати в Україні. Тобто на сьогодні є заборгованість Фонду перед страхувальниками. Через це і роботодавці виплачують своїм працівникам лікарняні із запізненням. Ось і виникає у бухгалтера запитання: чим таке запізнення загрожує підприємству? І що може зробити бухгалтер у такій ситуації?

Коли страхувальник подає Заяву-розрахунок до Фонду на виплату лікарняних, то у Фонду є 10 днів для того, щоб перевірити подану заяву і визначити, видавати фінансування чи ні. Якщо причини для відмови відсутні, Фонд зобов'язаний протягом цих же 10 днів перерахувати страхувальникові (роботодавцеві) фінансування (п. 8 Порядку, затвердженого постановою правління ФСС від 19.07.18 р. № 12, далі – Порядок № 12).

Після надходження грошей на спецрахунок роботодавець зобов'язаний виплатити лікарняні працівникові в найближчий строк, установлений для виплати зарплати (п. 1 ч. 2 ст. 32 Закону від 23.09.99 р. № 1105-XIV, далі – Закон № 1105).

На жаль, зараз страхувальники отримують фінансування із затримкою більше ніж на місяць – про належні 10 днів усі забули. Тому ми стикаємося з двома проблемами:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали