• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Видача безплатного молока або спецхарчування: як відобразити в обліку

10.05.2019 1210 0 0

Акценти цієї статті:

  • кому із працівників і в якому порядку видається спецхарчування і молоко;
  • як відображається в обліку підприємства видача спецхарчування і молока.

У ст. 7 Закону від 14.10.92 р. № 2694-XII (далі – Закон № 2694) сказано, що роботодавець зо­бов'язаний забезпечити працівників підприємства, зайнятих на роботах з важкими і шкідливими умовами праці, лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінними продуктами, солоною газованою водою.

Якщо характер роботи – роз'їзний, тоді працівникові виплачується грошова компенсація на придбання лікувально-профілактичного харчування (далі – спецхарчування), молока або рівноцінних йому харчових продуктів на умовах, передбачених колективним договором.

На замітку! Роботодавець може за рахунок своїх коштів додатково встановлювати працівникові пільги і компенсації, не передбачені законодавством. Такі додаткові пільги повинні бути зафіксовані в колективному договорі (угоді, трудовому договорі) (ст. 7 Закону № 2694).

Також слід пам'ятати, що віднесення робіт до категорії робіт зі шкідливими умовами праці здійс­нюється за результатами атестації робочих місць згідно з порядком, затвердженим постановою КМУ від 01.08.92 р. № 442.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали