Тимчасова робота – документальне оформлення
23.03.2018 3294 0 2
Ситуація: підприємству потрібні тимчасові працівники. Як правильно оформити, а після виконання ними необхідного обсягу роботи припинити з ними трудові відносини?
У даному випадку працівників будуть приймати за трудовим договором на час виконання певної роботи (п. 3 ст. 23 КЗпП). Такий договір є різновидом строкового трудового договору, тобто договору, який укладається на певний строк. Він оформляється в тих випадках, коли немає можливості прийняти співробітника на постійну роботу.
При цьому роботодавець повинен визначити, як йому краще оформити трудові відносини: обумовити їх виконанням роботи чи конкретними строками.
При прийнятті працівника на час виконання певної роботи строк дії договору буде обумовлюватися закінченням такої роботи. Що стосується строкового трудового договору, то він може бути укладений на будь-який конкретний строк за умови узгодження його між потенційним працівником і роботодавцем. Причому такий строк може становити як один день, так і декілька років. Діюче трудове законодавство не містить обмежень щодо цього.
При прийнятті на роботу за строковим трудовим договором необхідно, щоб узгоджений строк дії договору був зазначений як у заяві працівника про прийняття на роботу, так і в наказі роботодавця про прийняття такого працівника. Якщо в наказі не вказати строк, то договір може бути визнаний укладеним на невизначений строк. Отже, звільнення такого працівника на підставі п. 2 ст. 36 КЗпП (у зв'язку із закінченням строку дії строкового трудового договору) буде незаконним.
Розглянемо порядок оформлення тимчасового працівника за строковим трудовим договором на виконання певної роботи.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року