• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Внутрішнє сумісництво: вплив на основне місце роботи

14.05.2019 2447 0 0

Тракторист-машиніст виконує роботу за підсумованим обліком робочого часу. Чи можливе оформлення його за сумісництвом начальником служби сторожової охорони (сторожі будуть нічними)? Як заповнювати табель робочого часу за цим працівником? Тракторист-машиніст має право на пільгову пенсію, тож чи не вплине сумісництво на таку пільгу?

Як відомо, працівник має право укладати разом з основним трудовим договором інші трудові договори з одним або декількома роботодавцями, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін (ч. 2 ст. 21 КЗпП). Робота за такими іншими трудовими договорами у вільний від основної роботи час вважається сумісництвом.

І з погляду виконання роботи за іншим трудовим договором абсолютно не важливо, яке це буде сумісництво: зовнішнє чи внутрішнє. У разі наявності вакансії відповідного начальника у штатному розписі укладається окремий трудовий договір (категорія особи – найманий працівник без трудової книжки) з усіма відповідними наслідками ст. 24 КЗпП. Водночас не слід забувати про формування окремої особової справи, як того вимагає п. 12 гл. 2 розд. IV Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених постановою КМУ від 07.12.16 р. № 921.

Початок будь-якого рядка табеля обліку використання робочого часу (типова форма № П-5, затверджена наказом Держкомстату від 05.12.08 р. № 489), містить:

  • графу 1 «№ з/п»;
  • графу 2 «Табельний номер»;
  • графу 3 «Стать (ч/ж)»;
  • графу 4 «П.І.Б., посада».

Отже, працівникові, який працює за окремим трудовим договором за сумісництвом, треба присвоювати окремий табельний номер. Відповідно й час роботи за таким договором буде протабельовано окремим рядком, тобто окремо від часу роботи за основним місцем роботи.

Нагадуємо, що за загальними нормами абзацу першого п. 3 ч. 2 ст. 114 Закону від 09.07.03 р. № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» на пільгових умовах пенсія за віком призначається чоловікам, які працюють трактористами-машиністами та безпосередньо зайняті у виробництві сільгосппродукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, – після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 30 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі. За відсутності цього стажу роботи в період до 01.04.24 р. пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності на дату досягнення 55 років страхового стажу за шкалою інших абзаців зазначеного пункту. Звісно, робота за сумісництвом на іншій посаді жодним чином не вплине на пільгову пенсію тракториста-машиніста.

Водночас не слід забувати про особливості заповнення Звіту з ЄСВ (форми № Д4):

  • у таблиці 5 для відображення інформації про прийняття на роботу або звільнення сумісника у графі 8 зазначають категорію особи «2» наймані працівники (без трудової книжки), а у графі 11 – дату початку/закінчення трудових відносин із сумісником;
  • у таблиці 6 інформацію про доходи, нараховані суміснику, відображають окремо від інших доходів, у тому числі від доходів, нарахованих за основним місцем роботи. Для цього у графі 22 цієї таблиці проставляють ознаки «1» (для доходів особи, нарахованих за основним місцем роботи) та «0» (для доходів за місцем роботи за сумісництвом).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали