Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

У зв'язку з мобілізацією військкомат направив працівника проходити медогляд: як оформити його відсутність на робочому місці?

Працівник приніс на підприємство повістку, згідно з якою йому необхідно з'явитися у військкомат у зв'язку з мобілізацією. Із військкомату його направили проходити медичний огляд. Як оформити документально його відсутність на робочому місці під час проходження медогляду?

На час проходження медичного обстеження за направленням військкомату працівник звільняється від роботи, за ним зберігаються місце роботи (посади) та середня зарплата (ч. 2 ст. 21 Закону від 25.03.92 р. № 2232-XII).

Дії роботодавця:

  • на підставі повістки видати наказ про звільнення співробітника від роботи на час проходження медичного обстеження;
  • у табелі обліку робочого часу період відсутності працівника зазначати як «ІН» (цифровий код 22).

Треба розуміти, що направлення військкомату на проходження медичного обстеження ще не є призовом працівника на військову службу. Адже результатом такого обстеження може бути висновок військово-лікарської комісії про незадовільний стан його здоров'я. Через це він не підлягатиме мобілізації та повернеться до роботи. При цьому співробітник повинен буде пред'явити роботодавцеві довідку довільної форми, засвідчену підписом завідувача відділення і печаткою лікувально-профілактичного закладу (п. 2.18 Інструкції, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.01 р. № 455). Така довідка видається особам, які проходять обстеження в лікувально-профілактичних установах за направленням військкоматів.

Документом, що підтверджує призов під час мобілізації резервістів і військовозобов'язаних, є військовий квиток. Там у відповідних розділах проставляються службові відмітки (лист Міноборони від 21.08.14 р. № 322/2/7142). Початком військової служби військовозобов'язаних є день призову на військову службу в районному військкоматі, а для резервістів – день зарахування до списків особового складу військової частини, про що робиться відповідний запис у військовому квитку.

Також документами, що підтверджують призов військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації, можуть бути довідка про призов військовозобов'язаного на військову службу, видана військкоматом або військовою частиною, а для резервістів – виписка з наказу чи довідка про зарахування до списків військової частини, які видаються військовою частиною. Зазначені документи можуть видаватися сім'ям військовозобов'язаних і резервістів для пред'явлення їх за місцем вимоги.

Тож мобілізованим працівник уважатиметься, лише якщо за результатами проходження медичного обстеження його призвуть до армії та видадуть один із зазначених вище документів, який він пред'явить за місцем роботи. У такому разі роботодавець повинен буде видати наказ про вивільнення працівника від роботи у зв'язку з мобілізацією на особливий період. Пам'ятайте, що за таким працівником протягом року зберігається місце роботи (посада) та середній заробіток (ст. 119 КЗпП).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали