• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

У відрядження із платіжною карткою

02.10.2018 404 0 0

«Відрядження: оформлення та облік витрат»

Використовувати у відрядженні платіжну картку (далі – ПК) зручно та безпечно. Правда, в Україні дотепер ПК приймаються до оплати не скрізь, а от за кордоном з їх допомогою можна розрахуватися практично за все, що може знадобитися відрядженому працівнику: за проїзд, харчування, проживання і т. д. Мультивалютні картки дозволяють без проблем оплачувати витрати в будь-якій країні перебування, незалежно від виду національної валюти. У консультації розглянемо питання практичного застосування ПК у відрядженні по Україні та за кордоном і порядок відображення операцій з їх використанням в обліку підприємства.

ПК – це електронний платіжний засіб (далі – ЕПЗ) у вигляді емітованої у встановленому законодавством порядку пластикової або іншого виду картки (п. 1.27 ст. 1 Закону № 2346). За допомогою ПК можна розпоряджатися коштами, що знаходяться на поточному рахунку, до якого вона прив'язана: оплачувати товари та послуги, переказувати гроші з рахунка платника на рахунки інших осіб, знімати готівку через каси банків або банкомати, а також здійснювати інші операції, передбачені договором із банком

Більшість ПК прив'язана до так званого карткового рахунка, операції за яким відображаються на субрахунку 2605 «Кошти на вимогу суб'єктів господарювання для здійснення операцій із використанням платіжних карток» (згідно із Планом рахунків бухгалтерського обліку банків України, затвердженим Постановою № 89).

Слід знати! До 1 січня 2019 року банки поступово перейдуть на застосування балансового субрахунка 2600 для відображення операцій із використанням ПК (п. 5 Постанови № 89). Тому скоро потреба у відкритті картрахунків відпаде.

Уже зараз банки пропонують клієнтам ПК «Ключ до рахунка». Така картка надає прямий доступ до поточного рахунка підприємства, не вимагає щоразу переказувати гроші з поточного рахунка на картковий, дозволяє клієнтам здійснювати будь-які розрахунки, пов'язані з діяльністю підприємства, у тому числі знімати готівку й отримувати відповідні банківські сервіси.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали