• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Навчальні відпустки

Спецтема «Відпустки: оформлення та облік»

Нерідко працівники суміщують роботу з навчанням. Для одних це підвищення кваліфікації, для інших – зміна професії і т. д. Оскільки це досить поширене явище, часто виникають запитання про оформлення відпустки, пов'язаної з навчанням, або навчальної, як її зазвичай називають. У консультації розглянемо, які види навчальних відпусток існують, яка їх тривалість, порядок оформлення та оплати, а також як оплачується проїзд до місця знаходження навчального закладу й назад.

Основними нормативними документами, що регулюють питання надання навчальних відпусток, є: КЗпП (гл. XIV), Закон № 504 (ст. 13–151) і Конвенція № 140.

Роботодавець зобов'язаний створювати необхідні умови для суміщення роботи з навчанням для працівників, які проходять виробниче навчання або навчаються в навчальних закладах без відриву від виробництва (ст. 202 КЗпП). Однією з таких умов є надання оплачуваної навчальної відпустки.

Відповідно до ст. 1 Конвенції № 140 оплачувана навчальна відпустка – це різновид відпустки, яка надається працівнику з метою навчання на визначений період у робочий час та з виплатою відповідної грошової допомоги.

Законодавством передбачені різні види навчальних відпусток (див. таблицю).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали