Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Працевлаштування осіб на тимчасові роботи: як звітувати

23.10.2018 2298 0 2



На підприємстві працює працівник, направлений з Центру зайнятості - підсобний робітник.

Для нього створено тимчасове місце роботи. Він не є штатний працівник. В новому звіті з ЄСВ щодо нього також заповнювати реквізити 12-15 у таблиці 5?

Питання працевлаштування осіб на тимчасові роботи за направленням Центру зайнятості регулюється нормами Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру, затвердженого постановою КМУ від 20.03.13 р. № 175.

Нормами цього Порядку визначено, що на осіб, які беруть участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, поширюються державні соціальні гарантії, передбачені законодавством про працю та зайнятість населення і загальнообов'язкове державне соціальне страхування. З особами, які беруть участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, роботодавці укладають в письмовій формі строкові трудові договори на строк, що сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних днів. Про участь осіб у таких роботах роботодавці вносять записи до трудових книжок відповідно до законодавства про працю (п. 4, 5).

З наведеного слідує, що оформлення особи за направленням Центру зайнятості на тимчасову роботу за професією підсобного робітника слід розглядати як звичайне працевлаштування, що передбачає серед іншого і подання повідомлення податковому органу про початок трудових відносин, і відображення інформації про їх початок і припинення в таблиці 5 звіту з ЄСВ із заповненням реквізитів 12-15 у таблиці 5 як при укладенні строкового трудового договору, так і при його припиненні.

Щодо (не)включення тимчасового працівника до штату зазначимо таке.

У ст. 64 Господарського кодексу зазначено, що підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис. Немає законодавчої норми, але з практики роботи вже усталеним  є визначення штатного розпису як документа, що відображає структуру підприємства, чисельність відділів, працівників та розмір їхньої заробітної плати.

Тому якщо підприємству потрібні працівники і воно їх приймає на роботу, вони стають його штатними працівниками, інакше для чого приймати працівника, якщо в ньому немає потреби.

Тимчасове робоче місце також має бути відображено в штатному розписі.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали