Суд відновив співробітника на роботі: як діяти роботодавцеві?
Ситуація: у вересні 2019 року ми звільнили менеджера з логістики за прогул. Він був відсутній на роботі протягом усього робочого дня (8 годин). Проте цей співробітник оспорив своє звільнення в суді. І суд визнав його звільнення незаконним, зобов'язав підприємство відновити на посаді, яку обіймав раніше, і виплатити йому середній заробіток за час вимушеного прогулу (за період із дати звільнення до дати відновлення на роботі). Також суд виніс рішення про стягнення з підприємства моральної компенсації співробітникові у розмірі 2 000 грн.
У чому питання: як правильно відновити співробітника на роботі, щоб уникнути нових фінансових втрат і штрафів? Що робити, коли посаду, яку раніше обіймав співробітник, уже скорочено? Якщо ми відмовимося відновити співробітника на посаді, що нам за це загрожує?
Коротка відповідь: щоб відновити співробітника на роботі, треба видати відповідний наказ, а також унести запис до трудової книжки працівника. Ігнорувати рішення суду ми категорично не радимо, оскільки в такому разі судовий виконавець може накласти штраф на підприємство, а директора можуть притягти навіть до кримінальної відповідальності. Причому співробітника треба відновити на роботі з дати його незаконного звільнення.
Тепер відповімо на всі запитання, що виникли у підприємства, і розглянемо процедуру відновлення співробітника на роботі детальніше.
Спершу нагадаємо, що згідно зі ст. 235 КЗпП, співробітник підлягає відновленню на роботі у разі звільнення без законних підстав або незаконного переведення на іншу роботу.
Річ у тому, що недостатньо мати підставу для звільнення, треба ще дотримати всі формальності. На практиці роботодавці нерідко допускають різні помилки при звільненні співробітників. Тому навіть якщо співробітник дійсно вчинив дисциплінарну провину, наприклад прогуляв робочий день, як у нашій ситуації, але при його звільненні роботодавець порушив процедуру звільнення, суд може відновити прогульника на роботі.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року