• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Сторнували зарплату за минулий період: чи треба переглядати страховий стаж для оплати лікарняного?

Оксана Спивак

21.03.2016 817 0 0

У березні 2016 року виявили, що в листопаді 2015 року була зайво нарахована зарплата за 4 робочих дні в сумі 360 грн. (було нараховано – 1 650 грн., а потрібно – 1 290 грн.), оскільки працівник у цей період перебував у відпустці без збереження зарплати. Працівник добровільно написав заяву про відрахування із його доходу зайво отриманої суми. Після сторнування дохід за листопад став меншим ніж розмір мінімальної зарплати. Чи слід переглядати страховий стаж й оплату лікарняного за січень 2016 року, якщо сторнована сума була включена до заробітку за листопад 2015 року під час обчислення середньої зарплати?

Перш за все розберемося, як сторнована за листопад 2015 року сума буде відображена в персоніфікованій звітності. Коли зарплату нараховують (сторнують) за попередній період у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу чи виявленням помилок, то нараховані (сторновані) суми включають до зарплати (вираховують із зарплати) того місяця, у якому їх було нараховано (сторновано) (пп. 3 п. 3 розд. IV Інструкції, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.15 р. № 449).

Зарплату за листопад 2015 року сторновано в березні 2016 року. Тобто сторнована сума зменшує зарплату, нараховану за березень. Тому в персоніфікованій звітності сума нарахованого й утриманого за листопад 2015 року ЄСВ не зміниться. Отже, сторнування зарплати за минулі періоди не впливає на страховий стаж.

Наступне запитання: чи треба робити перерахунок січневих лікарняних?

Давайте згадаємо, як обчислюють середньоденну зарплату. Загальну суму зарплати, нараховану за розрахунковий період, на яку нараховано ЄСВ, ділять на кількість календарних днів зайнятості в розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих із поважних причин (п. 3 Порядку, затвердженого постановою КМУ від 26.09.01 р. № 1266, далі – Порядок № 1266).

А заробіток для обчислення середньої зарплати під час розрахунку лікарняних визначають на підставі відомостей, які включаються у звіт з ЄСВ (п. 32 Порядку № 1266).

Отже, виплати за розрахунковий період включають до розрахунку лікарняних у тому випадку, якщо одночасно дотримано три умови:

  • виплата належить до фонду оплати праці згідно з Інструкцією, затвердженою наказом Держкомстату від 13.01.04 р. № 5;
  • на виплату нараховано ЄСВ;
  • виплату включено у звіт із ЄСВ.

У нашому випадку три умови дотримано. У листопаді 2015 року було нараховано зарплату в сумі 1 650 грн., на неї нараховано ЄСВ, який включено у звіт із ЄСВ за листопад 2015 року. Значить, до страхового стажу зараховують повний місяць (листопад) і під час обчислення лікарняних усю суму (1 650 грн.) включають до заробітку за листопад 2015 року. Тому перерахунок січневих лікарняних робити не треба.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

810 грн. / квартал

Купити

Кращі матеріали

Сторнували зарплату за минулий період: чи треба переглядати страховий стаж для оплати лікарняного?