Сумісництво: оплата та відображення в штатному розписі
Одне із запитань передплатників щодо можливості роботи бухгалтера на «0,5 ставки» спонукало автора додатково розглянути питання щодо оплати праці сумісників. В чому проблема? Як можливість такої роботи та її оплату відобразити в штатному розписі
Працівник має право працювати за сумісництвом на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін (ст. 21 КЗпП).
Місце роботи, де зберігається трудова книжка є основним місцем роботи, решта - місцями роботи за сумісництвом. Робота за сумісництвом на тому ж підприємстві вважається внутрішнім сумісництвом, на іншому - зовнішнім.
Зазвичай, робота за сумісництвом розглядається як робота неповний робочий час. Але це справедливо лише щодо роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ та організацій. Пунктом 2 постанови КМУ від 03.04.93 р. № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» встановлено, що тривалість їхньої роботи за сумісництвом не може перевищувати 4-х годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.
Решта працівників можуть працювати повний робочий час за сумісництвом, а за основним місцем роботи - неповний робочий час.
Для того, щоб не ламати «стереотип», для цілей цієї статті вважатимемо, що робота за сумісництвом передбачає роботу неповний робочий час.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року