• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи скорочується робочий день перед святом при неповному робочому дні/тижні?

18.07.2019 485 0 0

Ні, не слід. На співробітників, які працюють у режимі неповного робочого часу (неповний робочий день або тиждень), це правило не поширюється. Тобто напередодні свят тривалість їх роботи не скорочується на одну годину. Пояснимо докладніше, чому.

На підставі ст. 53 КЗпП напередодні святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП) тривалість роботи співробітників (крім осіб, зазначених у ст. 51 КЗпП) скорочується на одну годину як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні.

На перший погляд під виняток підпадають тільки співробітники, яким установлено скорочений робочий день (саме про них ідеться у ст. 51 КЗпП). Проте це не так, ст. 53 КЗпП також не поширюється і на співробітників, які працюють в умовах неповного робочого часу.

Нагадуємо! Неповний робочий час – це режим робочого часу, який установлюється за угодою між працівником і роботодавцем (підприємством або підприємцем) у формі неповного робочого дня або неповного робочого тижня. У такому разі оплата праці проводиться пропорційно до відпрацьованого часу або залежно від виробітку. Детальніше про встановлення режиму неповного робочого часу читайте в «Режим неповного робочого часу: як його встановити?».

Тривалість робочого дня скорочується тільки для тих працівників, які працюють за п’ятиденним або шестиденним робочим тижнем з установленою законодавством нормою робочого часу (тобто 40 годин на тиждень). При цьому їх праця оплачується в розмірі повної тарифної ставки, повного окладу.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали