Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Працівника поновлено за рішенням суду: як індексувати його зарплату?

Наталя Волкова

01.11.2016 1832 0 1

Працівника було незаконно звільнено в квітні 2016 року. Після поновлення за рішенням суду він вийшов на роботу у вересні цього ж року. Як індексувати зарплату працівника за умови, що з грудня 2015 року індексація йому не нараховувалася через підвищення окладу та запровадження постійної премії, яка перевищила величину, що дає право на індексацію?

Алгоритм дій роботодавця в цій ситуації такий самий, як і при індексації доходів демобілізованого працівника (див. «Індексація доходів демобілізованого працівника»).

Так, згідно зі ст. 235 КЗпП при винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Нашому працівнику за дні з 1 квітня по 31 серпня має бути нарахований середній заробіток, виходячи із зарплати за два календарних місяці роботи, що передують місяцю незаконного звільнення (підстава – п. 2 Порядку № 100).

При виплаті такого середнього заробітку індексація не проводиться (п. 3 Порядку № 1078). Проте, оскільки факт поновлення на роботі повертає працівнику всі його права, ми обчислюємо суму індексації за місяці вимушеного прогулу, на яку він мав би право, якби працював. Але такі суми не виплачуємо (за цей період виплачено середню зарплату), а використовуємо для проведення індексації після фактичного виходу працівника на роботу.

Розглянемо ситуацію на прикладі.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали