• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Працівник відмовляється їхати у відрядження: чи має право роботодавець його покарати?

Контрагент повідомив про те, що виявив недоліки в поставленому йому товарі і чекає представника підприємства для складання акта. Контрагент знаходиться в іншому місті. Працівник, якого вирішено направити туди у відрядження, відмовляється їхати, посилаючись на сімейні обставини. Чи має право роботодавець покарати такого працівника?

Роботодавець може покарати працівника, який не бажає їхати у відрядження, якщо:

  • працівник не належить до «пільгових» категорій (до тих, кого заборонено направляти у відрядження або можна направляти тільки з їх згоди);
  • у працівника немає поважних причин для відмови від відрядження;
  • завдання відрядження пов'язане з його посадовими обов'язками.

Пояснимо докладніше за пунктами.

Спочатку про «пільгові» категорії. Зокрема, направляти у відрядження:

  • заборонено – вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до 3 років (ст. 176 КЗпП);
  • можна тільки за наявності згоди – жінок, які мають дітей віком від 3 до 14 років або дітей-інвалідів (ст. 177 КЗпП).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали