• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Працівник ОСББ звільняється: чи потрібно виплачувати компенсацію за відпустки?

Електрик пропрацював в ОСББ три роки, але у відпустку не ходив. Знайшовши нову роботу, вирішив звільнитися. При звільненні йому виплатили належну суму заробітної плати, а у виплаті компенсації за невикористані дні щорічної відпустки відмовили. Причина: загальні збори співвласників прийняли рішення про те, що компенсація за невикористані своєчасно відпустки при звільненні не виплачується. Чи правомірне це рішення правління ОСББ?

Ні, рішення правління неправомірне.

Усі фізособи, які працюють в ОСББ за трудовим договором, мають право на щорічну оплачувану відпустку. А в разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної відпустки (ч. 1 ст. 83 КЗпП та ст. 24 Закону від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі – Закон № 504). До речі, ненадання працівникові відпустки протягом двох років поспіль – це порушення вимог ч. 5 ст. 80 КЗпП та ч. 5 ст. 11 Закону № 504. А у вас електрик три роки не був у відпустці.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали