• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

П'ять головних запитань про сумісників

Акценти цієї статті:

  • скільки годин може працювати сумісник;
  • чи потрібно табелювати роботу сумісника;
  • чи треба повідомляти орган ДФС про прийняття на роботу сумісника;
  • чи можна працювати за сумісництвом у період відпустки за основним місцем роботи.

Сумісник на підприємстві – явище поширене. Адже дуже часте підприємство вважає за краще прийняти сумісника, ніж співробітника на основне місце роботи. Це пов'язано з багатьма факторами, такими як вплив на норматив працевлаштування інвалідів на підприємстві, мінімальний фонд оплати праці, доплата ЄСВ до рівня МЗП і т. д.

Але чи все так просто? Давайте подивимося.

Скільки годин може працювати сумісник і в скількох роботодавців?

Нормами КЗпП (ст. 21) не передбачено обмежень ні за кількістю договорів для однієї фізособи про роботу за сумісництвом, ні за тривалістю роботи, яку сумісник поєднує з основною роботою. При цьому Мінпраці у своєму листі від 16.01.03 р. № 06/2-4/6 зазначає, що обмеження щодо відпрацьованого часу законодавчо передбачене тільки для працівників держпідприємств (не більше 4 годин у робочі дні і повний робочий день у вихідні).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали