• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Путівки до дитячих таборів: податки та облік

Акценти цієї статті:

  • як оформити і відобразити в обліку придбання та видачу путівок до дитячих оздоровчих таборів для дітей співробітників з оплатою за рахунок підприємства і за рахунок співробітників;
  • у якому випадку і які податки потрібно сплатити.

З січня 2015 року ФСС припинив фінансування путівок до санаторіїв та дитячих оздоровчих таборів (далі – ДОТ). І тепер у підприємств, які все ж таки хочуть придбати путівки для своїх співробітників та їх дітей, навіть не виникає запитання, за рахунок чиїх коштів це можна зробити. Виникає запитання, як правильно обкласти податками і відобразити в обліку та звітності такі путівки.

У принципі роботодавець на свій розсуд може придбавати для своїх співробітників і членів їх сімей путівки (як санаторно-курортні, так і до ДОТ). Порядок надання таких путівок, а також порядок і розмір їх оплати або відшкодування вартості необхідно передбачити або в колдоговорі, або в іншому локальному акті чи наказі. Наприклад, варто зазначити, кому можуть бути надані такі путівки: усім співробітникам чи тільки певним категоріям працівників. А також яку частину вартості путівки повинен сплатити працівник (це може залежати, наприклад, від стажу роботи на підприємстві або від посади співробітника, від його фінансового стану, кількості дітей у сім'ї тощо). У цьому питанні законодавство не зв'язує руки роботодавцеві і дає йому право вирішувати самому.

Припустимо, роботодавець прийняв рішення компенсувати частину вартості путівки або її повну вартість за рахунок власних коштів. Розглянемо, яким буде облік та оподаткування у цьому випадку.

Облік. Вартість путівок, наданих за рахунок коштів роботодавця співробітникам і членам їх сімей на лікування і відпочинок, екскурсії або суми компенсацій, видані замість путівок за рахунок коштів роботодавця, слід віднести до фонду додаткової заробітної плати (абзац четвертий пп. 2.3.4 Інструкції, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.04 р. № 5, далі – Інструкція № 5).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали