Кадрові документи для «трудових» перевірок
Оформлення трудових правовідносин із сумісниками сьогодні зустрічається практично на кожному підприємстві. І це не дивно, адже бувають ситуації, коли роботодавець попросту не може собі дозволити мати в штаті того або іншого працівника, а виконувати таку роботу потрібно (наприклад, обороти в підприємства невеликі, брати в штат юриста фінансово невигідно, а робота для юриста є). Про те, хто такі сумісники, як правильно оформляти з ними правовідносини, і про інші важливі моменти ви дізнаєтеся із цієї консультації.
Сумісництво – це виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж (внутрішнє сумісництво) або іншому підприємстві (зовнішнє сумісництво) (п. 1 Положення № 43).
Працівники можуть працювати за двома і більше трудовими договорами як в одного, так і в різних роботодавців (ними можуть бути як юрособи, так і фізособи-підприємці), якщо немає спеціальних обмежень (про це див. нижче).
Чим відрізняється сумісництво від суміщення?
Ці два поняття часто плутають не тільки працівники, але й самі роботодавці. Давайте розберемося.
⚠ Ви не авторизовані!
Особистий кабінет, обране, моя база та інші сервіси доступні лише авторизованим користувачам. Будь ласка, увійдіть до свого облікового запису або зареєструйтеся.