• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Допомога на поховання від ФСС

15.02.2019 119 0 0

ЄСВ та виплати за рахунок коштів ФСС

Законом № 1105 (ст. 27) передбачено виплату Фондом соціального страхування (далі – Фонд) допомоги на поховання застрахованих осіб, а також членів сім’ї застрахованої особи, які знаходилися на її утриманні. Допомога на поховання пенсіонерів надається Пенсійним фондом України. Законом № 1105 така виплата не встановлена. Це ж обмеження стосується і поховання осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві. Зі статті ви дізнаєтеся, які умови надання допомоги на поховання за рахунок коштів соцстраху.

Хто вважається членом сім’ї застрахованої особи?

До членів сім’ї застрахованої особи відносяться (ч. 1 ст. 27 Закону № 1105):

  • чоловік (дружина);
  • діти, брати, сестри, онуки, які не досягли 18 років або старше цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю віком до 18 років (брати, сестри, онуки – якщо не мають працездатних батьків); студенти вишів та/або учні ПТНЗ із денною формою навчання віком до 23 років;
  • мати, батько;
  • дідусь і бабуся по прямій лінії споріднення.

Зверніть увагу! Члени сім’ї, які мали самостійні джерела засобів до існування (наприклад, отримували зарплату, пенсію), не вважаються утриманцями застрахованої особи, і значить, на їх поховання кошти з Фонду виділятися не будуть.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали