Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

«Перехідні» відпускні: відображаємо в межах максимальної бази справляння ЄСВ

03.01.2019 3441 0 2

Як піти у відпустку у 2019

У статті розглянуто ситуацію, характерну для грудня попереднього - січня поточного року. Відповідь на нього, з одного боку, очевидна, адже є пряма норма Порядку № 435. Однак ситуація із застосуванням максимальної бази справляння ЄСВ змушує проводити дещо складні розрахунки

У грудні 2018 року підприємство виплатило працівнику відпускні за січень 2019 року1. Сума зарплати за грудень - 40 000 грн., сума відпускних за січень - 70 000 грн. Як відобразити ці суми в таблиці 6 Звіту з ЄСВ?

У п. 9 розділу ІV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.15 р. № 435 (далі — Порядок № 435), сказано, що суми, нараховані за дні щорічних та додаткових відпусток, вносяться до графи 17 «Загальна сума нарахованої заробітної плати (нарахованого доходу) (усього з початку звітного місяця)» таблиці 6 із зазначенням відповідного місяця тільки в сумі, що припадає на дні відпустки у цьому місяці, з кодом типу нарахувань «10». Суми, що припадають на дні відпустки в наступних місяцях, включаються до поля наступних місяців і відображаються в окремих рядках за першим рядком з кодом типу нарахувань «10». 

Графа 17 «Загальна сума нарахованої заробітної плати (нарахованого доходу) (усього з початку звітного місяця)» формується щодо кожної окремої застрахованої особи.

Графа 18 «Сума нарахованої заробітної плати (нарахованого доходу) у межах максимальної величини, на яку (який) нараховується єдиний внесок» заповнюється щодо кожної окремої застрахованої особи.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали