Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Переміщення працівників

31.10.2018 7071 0 1


У консультації розповімо, чи потрібна згода працівників на переміщення, чи вплине це на їх зарплату, чи треба документально це оформляти.


Що таке переміщення?

Згідно з ч. 2 ст. 32 КЗпП переміщення – це доручення роботи на тому самому підприємстві, але на іншому робочому місці або в іншому структурному підрозділі в тій самій місцевості в межах спеціальності, кваліфікації або посади, обумовленої трудовим договором.

При яких умовах переміщення буде законним?

Переміщення буде вважатися законним, якщо згідно зі ст. 21 і 31 КЗпП буде здійснюватися в рамках трудового договору і не буде передбачати істотних змін його умов. Переміщення повинне бути мотивованим і обумовленим інтересами виробництва (п. 31 Постанови № 9).

Чи потрібна згода працівника для його переміщення на інше робоче місце?

Ні, не потрібна. Переміщення не вважається переведенням на іншу роботу і не потребує згоди працівника.

Зверніть увагу: якщо при укладенні трудового договору було передбачене виконання роботи в певному відділі або структурному підрозділі, то при переміщенні до іншого структурного підрозділу згода працівника все-таки знадобиться, адже в даному випадку йдеться про зміну умов трудового договору. Якщо ж у трудовому договорі відповідні умови не були встановлені, власник має право перемістити працівника з одного структурного підрозділу до іншого без зміни умов трудового договору, незалежно від наявності згоди працівника.

Чи потрібно документально фіксувати переміщення працівника на інше робоче місце?

Трудовим законодавством прямо не встановлено, що при переміщенні потрібно видавати наказ або розпорядження. Переміщення доцільно оформляти шляхом видання наказу або розпорядження, якщо працівника переміщують у новий офіс (приміщення, склад, структурний підрозділ) за іншою адресою, але в межах тієї самої місцевості (див. зразок).

1 из 1

Чи встановлені обмеження при переміщенні працівників?

Роботодавець не має права переміщувати працівника на роботу, протипоказану йому за станом здоров’я.

Чи впливає переміщення на зарплату переміщеного співробітника?

Переміщений працівник продовжує трудитися на тих самих умовах, що й раніше, тому розмір його зарплати залишається колишнім. Однак якщо в результаті переміщення зарплата працівника зменшується з незалежних від нього причин, то здійснюється доплата до попереднього середнього заробітку протягом двох місяців із дня переміщення (ст. 114 КЗпП).

Чи потрібно вносити запис до трудової книжки про переміщення?

Відомості про переміщення працівників не вносяться до трудової книжки (п. 2.2 Інструкції № 58).

Висновки:

Основні характерні риси переміщення такі:

  • ініціатором переміщення, як правило, є роботодавець, але може виступати й працівник;
  • згода працівника на переміщення не потрібна, крім тих випадків, коли змінюються умови трудового договору, передбачені при його укладенні (місце роботи, структурний підрозділ);
  • забороняється переміщувати працівника на роботу, яка протипоказана йому за станом здоров'я;
  • запис про переміщення до трудової книжки не вноситься.
зразок.doc
Завантажити

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали