• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Відповідальність у сфері соціального страхування

18.02.2019 115 0 0

ЄСВ та виплати за рахунок коштів ФСС

У випадку порушення законодавства, що регулює питання соцстрахування, застосовується фінансова та адміністративна відповідальність. У консультації розповімо, за які порушення у сфері соцстрахування можуть покарати суб'єктів господарювання (далі – СГ).

Згідно із ч. 8 ст. 15 Закону № 1105 фінансові санкції накладаються Фондом соціального страхування (далі – Фонд). Зокрема, такі санкції від імені Фонду мають право застосовувати директор виконавчої дирекції Фонду та його заступники, керівники робочих органів Фонду та їх заступники.

Роботодавці – підприємства та підприємці, які порушили порядок використання страхових коштів або вартості наданих соцпослуг, зобов'язані відшкодувати Фонду неправомірно витрачені суми, а також сплатити штраф у розмірі (ч. 6 ст. 15 Закону № 1105):

  • 50 % неправомірно витраченої суми;
  • 10 % неповернених або несвоєчасно повернених страхових коштів.

Крім того, одночасно на суми несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів і штрафних санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 % зазначених сум, розрахована за кожний день прострочення платежу. Зверніть увагу: при стягненні цих штрафних санкцій строки давності не застосовуються (ч. 2 ст. 17 Закону № 1105).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали