• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Відпусткові в обліку та звітності

Марина Власова

21.05.2018 1797 0 1

Спецтема «Відпустки: оформлення та облік»

У консультації розглянемо порядок відображення відпусткових в обліку та звітності.

З метою рівномірного включення витрат на оплату відпусток до витрат поточних періодів, а також дотримання бухгалтерського принципу нарахування та відповідності доходів і витрат п. 13 П(С)БО 11 і п. 7 П(С)БО 26 передбачене створення резерву відпусткових.

Нарахування резерву відображається проведеннями: Дт 23, 91–94 – Кт 471 «Забезпечення виплат відпусток», а нарахування відпусткових працівнику – записом Дт 471 – Кт 661 «Розрахунки із заробітної плати» (докладніше про створення резерву див. «Резерв відпусток: формування та використання згідно з П(С)БО», «Забезпечення на виплату відпусткових за МСФЗ»).

Важливий момент: ЄСВ, нарахований на суму відпусткових, також ураховується при розрахунку резерву відпусткових. Відповідно, нарахування внеску на відпусткові відображається записом Дт 471 – Кт 65 «Розрахунки зі страхування».

Коригування суми забезпечення на оплату відпусток ПК не передбачено. Докладніше про вплив нарахованих відпусткових на об'єкт обкладення податком на прибуток див. «Резерв відпусток: формування та використання згідно з П(С)БО».

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали