Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Відправлення поштою повідомлень про прийнятих працівників законодавством не передбачено

06.11.2015 361 0 0

У Листі від 10.08.15 р. № 1038/13/84-15 (текст даного листа наводимо нижче) Мінсоцполітики робить висновок, що відправлення поштою повідомлень про прийнятих працівників законодавством не передбачено. Нагадаємо, що Державна інспекція з питань праці висловила протилежну думку із цього питання (див. лист від 03.08.15 р. № 1364/24/21/01/2298-15).

Раз думки розійшлися, безпечніше не посилати такі повідомлення поштою, а повідомити орган ДФС іншими способами, прямо передбаченими законодавством: за допомогою електронного зв'язку або на паперових носіях (тобто принести повідомлення до органу ДФС).

ЛИСТ Міністерства соціальної політики України від 10.08.15 р. № 1038/13/84-15

Щодо прийняття працівника на роботу

Частиною третьою статті 24 Кодексу законів про працю України визначено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Тобто до початку роботи працівника інформація про його зарахування має бути подана до Державної фіскальної служби або її територіальних органів.

Отже, дата наказу про прийняття працівника на роботу та дата початку роботи працівника не співпадають.

Враховуючи положення вищезазначеної статті, було прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 17.06.15 р. № 413 «Про порядок повідомлення Державної фіскальної служби та її територіальних органів про прийняття працівника на роботу» (далі – Постанова), якою передбачено, що дата наказу (розпорядження) про прийняття працівника на роботу та дата початку роботи працівника відрізняються (колонки 8 і 9 додатка до зазначеної постанови).

Крім того, Постановою установлені способи подання повідомлення про прийнятих працівників:

  • засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
  • на паперових носіях разом з копією в елект-ронній формі;
  • на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Подання повідомлення про прийнятих працівників за допомогою підприємств поштового зв’язку Постановою не передбачено.

Також пунктом 2 додатка до Постанови встановлено реквізити, які дають можливість подання уточнюючого повідомлення у разі необхідності внесення змін до повідомлення про прийняття працівника на роботу або допущення помилки роботодавцем (тип: початкове або скасовуюче).

Водночас інформуємо, що відповідальність у випадку фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) встановлена статтею 265 Кодексу законів про працю України та статтею 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Заступник директора Департаменту

А. Литвин

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали