Оптимізація витрат на оплату праці
30.03.2017 2479 0 1
У світлі змін у законодавстві з оплати праці та ЄСВ багато роботодавців шукають способи оптимізації витрат.
Приймаючи рішення про зміни в схемах виплат винагород, слід ураховувати ряд факторів: умови оплати праці та соціальні гарантії, описані в колективному договорі та інших внутрішніх положеннях, структуру підприємства та можливість делегування деяких функцій, необхідність додаткових адміністративних ресурсів.
Як відомо, ставка ПДФО на сьогоднішній день становить 18 % від бази оподаткування за доходами, нарахованими в тому числі, але не виключно, у формі: заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються) платнику у зв'язку із трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.
ЄСВ у свою чергу нараховується на суму нарахованої заробітної плати за видами оплат, які включають основну та додаткову зарплату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральному вигляді, які визначаються згідно із Законом про оплату праці, і суму винагороди фізичним особам за виконання робіт за цивільно-правовими договорами.
Які ж види доходів можуть бути виплачені роботодавцями без утримання ПДФО, військового збору та ЄСВ?
Ст. 165 Податкового кодексу (далі – ПК) передбачені доходи, які не включаються в розрахунок загального місячного (річного) оподатковуваного доходу. Із цього переліку роботодавець може скористатися деякими видами виплат для формування мотиваційного та соцпакета для співробітників:
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року