Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Оптимізація витрат на оплату праці

У світлі змін у законодавстві з оплати праці та ЄСВ багато роботодавців шукають способи оптимізації витрат.

Приймаючи рішення про зміни в схемах виплат винагород, слід ураховувати ряд факторів: умови оплати праці та соціальні гарантії, описані в колективному договорі та інших внутрішніх положеннях, структуру підприємства та можливість делегування деяких функцій, необхідність додаткових адміністративних ресурсів.

Як відомо, ставка ПДФО на сьогоднішній день становить 18 % від бази оподаткування за доходами, нарахованими в тому числі, але не виключно, у формі: заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються) платнику у зв'язку із трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

ЄСВ у свою чергу нараховується на суму нарахованої заробітної плати за видами оплат, які включають основну та додаткову зарплату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральному вигляді, які визначаються згідно із Законом про оплату праці, і суму винагороди фізичним особам за виконання робіт за цивільно-правовими договорами.

Які ж види доходів можуть бути виплачені роботодавцями без утримання ПДФО, військового збору та ЄСВ?

Ст. 165 Податкового кодексу (далі – ПК) передбачені доходи, які не включаються в розрахунок загального місячного (річного) оподатковуваного доходу. Із цього переліку роботодавець може скористатися деякими видами виплат для формування мотиваційного та соцпакета для співробітників:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали