• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оплата за ЦПД нижча від мінімальної зарплати: як розрахувати ЄСВ?

09.10.2019 180 0 0

Оподаткування господарських операцій: практичні ситуації

Винагорода, виплачена фізособі за виконані роботи (надані послуги) за цивільно-правовим договором (далі – ЦПД), включається до бази нарахування ЄСВ (абзац перший п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464).

Також ч. 2 ст. 7 Закону № 2464 передбачено, що для осіб, які виконують роботи (надають послуги) за ЦПД й отримують зарплату (дохід) за таку роботу (послуги), строк виконання якої перевищує календарний місяць, ЄСВ нараховується на суму, розраховану шляхом розподілу зарплати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона нарахована.

Слід пам’ятати, що до бази нарахування ЄСВ включається сума винагороди за ЦПД, яка не перевищує максимальну величину такої бази. У 2019 році ця величина становить 62 595 грн (4 173 грн х 15).

Порядок визначення бази нарахування ЄСВ залежить від того, є фізособа, яка виконувала роботи (надавала послуги) за ЦПД, працівником підприємства чи ні. Так, якщо виконавець за ЦПД:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали