• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи обов'язково оформляти трудові відносини з головою ОСББ?

Один із членів товариства співвласників багатоквартирного житлового будинку (далі – ОСББ) був вибраний головою ОСББ. Обов'язково укладати з головою трудовий договір чи можна без нього обійтися?

Не обов'язково, але бажано. Пояснимо чому.

Загальними зборами співвласників обирається голова і члени правління ОСББ. Саме голова правління представляє інтереси ОСББ перед юридичними і фізичними особами, державними органами, іншими організаціями. Він контактує з ними в ході реалізації повноважень, наданих правлінню ОСББ (ч. 17, 20 ст. 10 Закону від 29.11.01 р. № 2866-III, далі – Закон № 2866).

Як уже йшлося вище, ОСББ провадить некомерційну господарську діяльність. А така діяльність підкоряється загальним вимогам, що регулюють господарську діяльність (ч. 1 ст. 54 Господарського кодексу). За аналогією з керівниками комерційних підприємств голова правління ОСББ є особою, яка здійснює від імені ОСББ організаційно-розпорядчі дії, що мають юридичну силу. Він укладає договори, розпоряджається грошима ОСББ, наймає і звільняє працівників. І саме голова несе відповідальність за організацію на підприємстві бухгалтерського обліку та фіксацію всіх господарських операцій у первинних документах, за зберігання оброблених документів і регістрів звітності. А вести бухгалтерський облік потрібно безперервно – з дня реєстрації підприємства і до його ліквідації (ч. 1 ст. 8 Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали