• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Новачка оформили як практиканта: небезпечні наслідки та як їх можна уникнути

У чому тут проблема: деякі роботодавці оформляють нових працівників на перших порах як практикантів або стажистів, щоб не платити новачкові зарплату. Проте це чревато негативними наслідками. Зі статті ви дізнаєтеся про те, які проблеми і чому можуть виникнути у підприємства, яке безпідставно оформило новачка практикантом (або стажистом), і чи можна уникнути негативних наслідків цього кроку.

Чим допоможе стаття: ви дізнаєтеся, як правильно оформляти справжніх практикантів і стажистів, щоб до вас не прискіпалися контролюючі органи, та як оформити нового працівника, щоб не порушувати чинне законодавство.

Роботодавець бере нового співробітника і на період «притирання» з таким підлеглим приймає рішення офіційно не оформляти з ним трудові відносини. Таке рішення пояснюється декількома причинами, наприклад:

  • побоюванням, що якість та обсяг роботи, що виконується новачком, не задовольнятиме роботодавця. Або співробітник не приживеться в колективі. Тобто вслід за прийомом на роботу піде звільнення. Це знову запис у трудовій книжці, виплати при звільненні тощо. А з неоформленим співробітником простіше розстатися;
  • бажанням заощадити на сплаті податків;
  • необхідністю навчити (піднатаскати) нового співробітника, перш ніж він зможе працювати самостійно. І перший час новачок стажується або практикується в роботодавця.

Коротше, у кожного своя на те причина. Припустимо, у результаті новачок перейде з категорії «неофіційний співробітник» до категорії «офіційний співробітник». І якщо за період його «неофіційних відносин» із роботодавцем не нагрянула перевірка з праці, то можна вважати, що такому роботодавцеві дуже поталанило.

А якщо не поталанило? Прийшли з перевіркою, щоб виявити неоформлених співробітників. А тут і наш «неофіційний» старанно трудиться нарівні з «офіційними», та ще й на запитання перевіряючого про свою трудову діяльність у цього роботодавця щиросердо відповідає. А головний бухгалтер (або сам керівник) пояснює наявність «неоформленого» тим, що це зовсім не співробітник, це «стажист-практикант», і співробітником він стане тільки тоді, коли навчиться премудрощам роботи. І як би жартома додає, що поки його навчають, то і платити зарплату немає за що. Він сам повинен доплачувати за своє навчання.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали