• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна звільнити працівницю, яка знаходиться у відпустці для догляду за дитиною?


Працівниця перебуває у відпустці для догляду за дитиною до трьох років. Фірма, де вона працює, вирішила закриватися. Увесь штат співробітників підлягає звільненню. Чи можна звільнити таку працівницю та як це правильно оформити?


Давайте розбиратися. За бажанням працівниці їй може бути надана відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою за цей період допомоги відповідно до законодавства (ст. 179 КЗпП; ст. 18 Закону від 15.11.96 р. № 504/96-ВР, далі – Закон № 504). На весь час перебування у відпустці за такою співробітницею зберігається посада, яку вона обіймала до початку відпустки (ст. 2 Закону № 504).

Згідно зі ст. 184 КЗпП звільнення жінок, які мають дітей віком до трьох років, при ліквідації підприємства допускається тільки за умови їх обов'язкового працевлаштування. Як установлено ч. 1 ст. 32 КЗпП, переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві або на інше підприємство можливе тільки за згодою працівника. Зверніть увагу: розриву в часі між звільненням і працевлаштуванням у даному випадку не повинно бути.

На сьогодні питання, як бути з такою працівницею, якщо підприємство закривається і не має можливості її працевлаштувати, законодавчо не врегульовано. У подібній ситуації рекомендуємо роботодавцю або звернутися до служби зайнятості для пошуку роботи для такої співробітниці, або знайти з нею компроміс і звільнити її за угодою сторін на підставі п. 1 ст. 36 КЗпП.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Чи можна звільнити працівницю, яка знаходиться у відпустці для догляду за дитиною?