• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна вважати подарунком оплату проїзду?

Роботодавець прийняв рішення оплатити співробітнику і членам його сімї, які не перебувають із роботодавцем у трудових відносинах, вартість проїзду (їдуть на море). Вартість проїзду для однієї людини становить 450 грн. Виникли запитання.

Чи можна таку оплату вважати подарунком?

Оплата квитка на проїзд може вважатися подарунком співробітнику і членам його сімї, якщо правильно документально оформити таку операцію.

У ст. 718 Цивільного кодексу, зокрема, сказано, що подарунком можуть бути рухомі предмети, у тому числі гроші та цінні папери, а також майнові права. Значить, для того щоб дохід уважався подарунком, можна подарувати співробітнику або квитки, або гроші на проїзд.

Зверніть увагу: роботодавець може передати співробітнику в подарунок будь-яку суму. А той уже розпорядиться грошима, як забажає. Може, наприклад, придбати квитки на проїзд для всієї своєї сім’ї.

Крім того, співробітник може не отримувати на руки подаровані йому гроші, а подати заяву із проханням направити цю суму або на придбання чого-небудь (тих же квитків), або в рахунок погашення якогось боргу.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали