• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна перераховувати зарплату співробітника іншій особі?

Співробітник відмовляється від оформлення зарплатної картки, а просить перераховувати весь його заробіток на зарплатну картку дружини. У бухгалтера виникли запитання.

Чи правомірно перераховувати зарплату не на рахунок співробітника, а іншій особі?

Так, зарплату можна перераховувати на рахунок іншій особі за письмовою заявою працівника.

Така відповідь обґрунтована законодавчими нормами, згідно з якими:

  • при укладенні трудового договору роботодавець зобов'язується виплачувати працівнику заробітну плату (ст. 21 КЗпП);
  • за особистою письмовою згодою працівника виплата зарплати може відбуватися через установи банку або поштовими переказами на зазначений ним рахунок (адресу) з обов'язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця (ст. 24 Закону від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці», далі – Закон № 108);
  • підприємствам заборонено якимось способом обмежувати співробітників у вільному розпорядженні їх заробітною платою (ст. 25 Закону № 108).

А це значить, що бухгалтерія зобов'язана перерахувати зарплату співробітника на рахунок (адресу), зазначений ним у письмовій заяві на ім'я керівника підприємства (див. зразок).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали