Чи можна відправити у відрядження засновника підприємства?
10.08.2017 2488 0 2
Для ведення переговорів із потенційними контрагентами є необхідність направити у відрядження засновника ТОВ, який не є найманим працівником цього товариства. Чи можна направити у відрядження такого засновника, і якщо так, то як це правильно оформити?
Можна – на підставі рішення загальних зборів учасників ТОВ, оформленого протоколом. Але тільки якщо засновник є членом керівного органу товариства.
Пояснимо докладніше, чому зроблено такий висновок.
Почнемо з поняття «відрядження». Основний нормативно-правовий акт, який оперує цим поняттям, – КЗпП. Але там немає визначення цього терміна. Проте ми знаємо, що КЗпП регламентує трудові правовідносини. Отже, поняття «відрядження» застосовне перш за все до трудових відносин. Тобто до випадків, коли між підприємством і фізособою укладено трудовий договір.
Такий висновок підтверджується формулюванням з п. 1 розд. 1 Інструкції, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.98 р. № 59 (далі – Інструкція № 59): службове відрядження – це поїздка працівника за розпорядженням керівника підприємства на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи.
Правда, Інструкція № 59 поширюється тільки на відрядження підприємств, установ та організацій, що фінансуються за рахунок бюджету. Але в інших нормативних документах немає визначення поняття «відрядження». Тому можна скористатися цим – аналогічно.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року