• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна додатково не повідомляти ДФС про прийнятого на роботу директора?

21.12.2018 653 0 0

Гарячі питання трудових правовідносин


ТОВ прийняло на роботу директора. Відомості про нового директора були внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців і громадських формувань (далі – ЄДР). Чи можна не подавати до ДФС повідомлення про прийнятого співробітника (адже в ЄДР уже є інформація про керівника підприємства)?


Ні, не можна. Річ у тому, що процедура внесення відомостей про керівника підприємства до ЄДР регулюється Законом від 15.05.03 р. № 755-IV. Після отримання даних про директора держреєстратор передає їх до ДФС. Таким чином, держреєстратор сам повідомляє податкову про прийняття на роботу директора. А повідомлення про прийнятого співробітника подається згідно з постановою КМУ від 17.06.15 р. № 413. Тобто це дві різні процедури, які регулюються різними нормативними актами.

ДФС у своєму листі від 02.10.15 р. № 20929/6/99-99-17-03-03-15 дала роз'яснення із цього приводу. У листі підкреслюється, що порядок повідомлення органу ДФС про прийняття нового працівника і порядок унесення інформації про зміну керівника до облікових даних платника податків регулюються різними правовими актами. У зв'язку із цим повідомлення про прийняття директора треба подавати до органу ДФС незалежно від подання цієї ж інформації до ЄДР.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали