• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи може у громадській організації працювати співробітник без оплати?

Громадська організація провадить діяльність відповідно до свого статуту. Деякі учасники організації готові працювати безплатно. Чи може громадська організація не виплачувати своїм співробітникам зарплату на тій підставі, що вони є учасниками цієї організації?

Ні, громадська організація не має права так чинити, навіть якщо співробітники готові працювати безплатно. Пояснимо чому.

Діяльність громадських організацій регламентується Законом від 22.03.12 р. № 4572-VI (далі – Закон № 4572). Одним із принципів створення громадських організацій є відсутність у її учасників майнового інтересу. Тобто учасники громадської організації не мають права на частину майна організації, не відповідають за її зобов'язаннями, доходи і майно громадської організації не підлягають розподілу між учасниками і не можуть використовуватися для вигоди будь-якого окремого учасника та його посадових осіб (п. 5 ч. 1, ч. 6 ст. 3 Закону № 4572).

Проте це не означає, що громадська організація має право використовувати безплатну працю своїх учасників. Навпаки, у ч. 6 ст. 3 Закону № 4572 чітко сказано, що оплата праці учасників і посадових осіб громадської організації не є їх майновими інтересами. 

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали