• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи може керівник громадської організації одночасно керувати комерційним підприємством або бути підприємцем?

Директор комерційного підприємства (оформлений за трудовим договором, це його основне місце роботи) у вільний час займається підприємницькою діяльністю. Крім того, він є членом громадської організації і на зборах був вибраний її керівником. Чи може фізособа суміщати всі ці обов'язки: керувати громадською організацією і комерційним підприємством та вести підприємницьку діяльність?

Так, може – реалізовуючи свої конституційні права.

Давайте подивимося, які права гарантує громадянам законодавство України.

По-перше, право на працю, включаючи право на вільний вибір професії та роду занять і роботи, шляхом укладення трудового договору з підприємством або підприємцем (ст. 43 Конституції, ст. 2 КЗпП).

По-друге, право на добровільну участь у громадських об'єднаннях (громадські організації або громадські спілки), створених для реалізації та захисту своїх прав і свобод, задоволення своїх економічних, соціальних, культурних, екологічних та інших інтересів, за винятком обмежень, установлених законом в інтересах національної безпеки і громадського порядку, охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей (ст. 36 Конституції; ст. 1, 3 Закону від 22.03.12 р. № 4572-VI, далі – Закон № 4572). Член громадського об'єднання з його згоди може бути вибраний керівником цього об'єднання (п. 6 ст. 9 вищезгаданого Закону).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали