• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи може продовжуватися відпустка, якщо працівник захворів?

Працівник захворів у період відпустки. Чи підлягає відпустка продовженню? Як оформити продовження відпустки в цьому випадку?

Так, відпустка підлягає продовженню на період хвороби працівника, підтверджений документально.

Така можливість передбачена п. 1 ч. 2 ст. 80 КЗпП, п. 1 ч. 2 ст. 11 Закону від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі – Закон № 504). Тимчасова непрацездатність працівника в період відпустки повинна бути підтверджена медичним документом: лікарняним листом або довідкою довільної форми, завіреною підписом головного лікаря і печаткою лікувально-профілактичної установи (зазначена довідка видається особам, які проходять обстеження з приводу причинного зв'язку захворювання з умовами праці) (лист Мінсоцполітики від 20.08.10 р. № 233/18/99-10).

Якщо працівник документально підтвердив, що він хворів у період відпустки (надав роботодавцеві лікарняний або зазначену довідку), то роботодавець зобов'язаний оформити продовження відпустки (п. 1 ч. 2 ст. 80 КЗпП, п. 1 ч. 2 ст. 11 Закону № 504). Для цього він видає наказ (розпорядження) (див. зразок). У цьому випадку заява працівника про продовження його щорічної відпустки не потрібна.

Працівник також може захворіти напередодні виходу у відпустку. Наприклад, згідно з наказом (розпорядженням) відпустка працівникові надана з 17 травня, а працівник захворів 15 травня. Тоді медичний документ про тимчасову непрацездатність працівника є підставою для обов'язкового перенесення його відпустки на інший період (п. 1 ч. 2 ст. 80 КЗпП, п. 1 ч. 2 ст. 11 Закону № 504). І в цьому випадку працівникові, крім лікарняного, необхідно подати роботодавцеві заяву про перенесення щорічної відпустки на інший період.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали