Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Море помилок не прощає…

Відпускний період вимагає точних розрахунків

Бажаєте щасливого й незабутнього відпочинку? Варто заздалегідь підготуватися до розв’язання актуальних проблем цієї чудової пори. Оскільки нарахування відпускних за час відпустки, що припадає на різні місяці, потребує належної уваги (через застосування додаткових розрахунків), пропонуємо алгоритм дій, які допоможуть правильно обчислити податкову соціальну пільгу й уникнути помилок під час визначення об’єкта справляння ЄСВ.

Олександр Макарченко,
головний редактор електронного журналу
«Аналітика і практика»


Торік у Верховній Раді зареєстрували законопроект від 04.03.2013 № 2452 «Про внесення змін до деяких законів України щодо тривалості щорічної основної відпустки».

Як випливає із тексту документа, до ст. 75 КЗпП передбачено внести деякі корективи. Зокрема, за відпрацьований робочий рік (який відлічується з дня укладення трудового договору) мінімальна тривалість основної відпустки мала б становити не 24, а 28 днів. Аналогічні зміни передбачено й до ст. 6 Закону про відпустки. Проте, далі першого читання проекту питання збільшення мінімальної тривалості відпустки не рушило. Як з`ясувалося, це була лише банальна піар-акція, спрямована на завоювання електоральних симпатій (а не для справжнього покращення життя працівників). На превеликий жаль, найбільша проблема сьогодення — не вдосконалення «поганих» законів, а їх погане виконання.

Теоретично у цьому випадку можна скористатися положеннями сьомого розділу Закону про відпустки, у якому йдеться про відповідальність за порушення. Та фактично ці норми є мертвими. Звісно, працівник може самотужки (на свій страх і ризик) встановити неправомірність дій посадових осіб. Для цього доведеться набратися терпіння й опанувати необхідні юридичні знання: оскаржувати дії свого керівництва можна, пославшись, скажімо, на ст. 41 КпАП. Але така перемога може виявитися пірровою: після успішного захисту своїх прав доведеться шукати іншу роботу.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали