• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Ліквідація підприємства: як правильно звільнити співробітників?

09.01.2020 796 0 0

Ситуація. Наше підприємство (ТОВ) перебуває на етапі ліквідації (це самоліквідація за рішенням учасників). Зараз настав час звільняти співробітників.

Запитання. Як правильно звільнити співробітників у зв'язку із самоліквідацією підприємства і чи можна звільнити співробітницю, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною, без її подальшого працевлаштування?

Коротка відповідь. У разі ліквідації звільнення співробітників проводиться згідно з п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП. Співробітницю, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною, теж можна звільнити, проте її доведеться працевлаштувати.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП роботодавець може звільнити співробітників за своєю ініціативою у разі зміни в організації виробництва і праці, зокрема ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, коли відбувається скорочення чисельності або штату працівників.

У нашому випадку підприємство повністю ліквідується, тобто права й обов'язки юрособи не переходять до її правонаступника. Природно, у такому разі весь персонал підлягає скороченню, адже їх колишнього місця роботи більше немає.

Процедура звільнення співробітників на підставі п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП (у зв'язку зі скороченням внаслідок ліквідації юрособи) припускає декілька етапів. Ось що потрібно зробити роботодавцеві в такій ситуації.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали