• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Хто може розписуватися на касових документах у вихідні дні бухгалтерії?

23.06.2018 479 0 3

Ситуація: структурний підрозділ підприємства (аптека) працює без вихідних, а адміністрація цього підприємства (у т. ч. і бухгалтерія) – 5 днів на тиждень із вихідними в суботу та неділю. Тому виникло запитання: хто може підписувати касові документи аптеки (прибуткові, видаткові ордери та касову книгу) у вихідні дні бухгалтерії та як правильно оформити повноваження на підпис касових документів?

У всьому, що стосується каси, керуємося Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148 (далі – Положення № 148).

Наприклад, режим структурного підрозділу, який проводить касові операції, не збігається з режимом роботи бухгалтерії підприємства (п'ятиденний робочий тиждень). Конкретне запитання: хто буде підписувати касові документи по суботах і неділях?

Відповідь знаходимо в п. 25, 26 і 45 Положення № 148, де сказано, що:

  • прибуткові касові ордери повинні бути підписані головним бухгалтером або іншою особою, уповноваженою керівником;
  • видаткові касові ордери або видаткові відомості повинні бути підписані керівником підприємства, а також головним бухгалтером або іншою особою, уповноваженою керівником;
  • на підприємствах, що мають одного касира, у разі необхідності тимчасової його заміни виконання обов'язків касира покладається на іншого працівника на підставі письмового наказу керівника.

Як бачимо, уповноважений працівник може підписувати касові документи замість головного бухгалтера та/або замість керівника підприємства, касира. Такого працівника керівник повинен призначити своїм наказом (розпорядженням).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали