• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Хто має більше прав на отримання відпустки у слушний час?

Працівниця, яка є одинокою матір’ю, не захотіла йти у щорічну відпустку згідно із графіком відпусток і звернулася до роботодавця з проханням надати їй щорічну відпустку у більш зручний для неї період. Але на цей період у затвердженому графіку відпусток заплановане надання відпустки іншій працівниці, яка має дитину-інваліда. Помінятися періодами відпустки ця працівниця не хоче, у неї є свої плани. Одночасно відпустити обох працівниць у відпустку роботодавець не має можливості. Хто із цих співробітниць має більше прав на отримання щорічної відпустки у слушний час? Що робити у цьому випадку роботодавцеві?

Право на отримання щорічної відпустки у слушний час мають обидві ці працівниці. Право одинокої матері на отримання щорічної відпустки в слушний для неї час закріплено в п. 5 ч. 13 ст. 10 Закону від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі – Закон № 504), а таке ж право мами, чия дитина є інвалідом, – у п. 4 ч. 13 ст. 10 Закону № 504.

Згідно із ч. 4 ст. 79 КЗпП черговість надання працівникам відпусток установлюється графіком відпусток. А конкретний період щорічної відпустки узгоджується між працівником і роботодавцем з огляду на інтереси виробництва і працівників (у т. ч. і права окремих категорій працівників отримувати відпустку в слушний для них час) при складанні графіка відпусток (ч. 4 ст. 79 КЗпП; ч. 10, 11 ст. 10 Закону № 504).

У цій ситуації право працівниці – одинокої мами отримати відпустку у слушний для неї час було враховане роботодавцем при узгодженні графіка відпусток. У графіку спочатку був передбачений саме той період відпустки, який хотіла ця співробітниця.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали