Компенсація за невикористану відпустку: правові нюанси
21.05.2018 2814 0 3
Спецтема «Відпустки: оформлення та облік»
Право найманого працівника на відпустку встановлено законодавчо. Мінімальна тривалість щорічної основної відпустки становить 24 календарних дні (далі – к. д.). Крім того, для певних категорій працівників передбачено різні додаткові відпустки. При цьому багато працівників не використовують за робочий рік усі належні дні відпустки. У яких випадках можна виплатити компенсацію за невикористані дні відпустки, а в яких ні, а також який порядок проведення такої виплати, розповімо в консультації.
Відповідно до ст. 2 Закону № 504 заміняти відпустку на грошову компенсацію заборонено. Виняток становлять випадки, установлені в ст. 24 даного Закону, а саме:
1. При звільненні працівнику виплачується компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – інваліда з дитинства підгрупи А I групи.
У даному випадку окремого наказу на виплату компенсації видавати не потрібно. Кількість компенсовуваних днів відпустки вказується безпосередньо в наказі про звільнення працівника, на підставі якого бухгалтерія здійснює відповідні розрахунки (при розрахунку відпусткових слід керуватися Порядком № 100).
Звертаємо увагу: у даному випадку компенсуються всі дні невикористаної працівником відпустки, навіть якщо останні 3 або 4 роки працівник не брав відпустку. Строк давності, після закінчення якого працівник може втратити своє право на щорічну відпустку, законодавчо не передбачено. Аналогічної думки дотримується й Мінпраці (див. Лист від 22.02.08 р. № 33/13/116-08).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року