Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Коли та в якій формі складається графік відпусток

12.12.2019 678 0 2

Закриття бухгалтерського року: згадати все!

Завершення бухгалтерського року: відповідаємо на ваші запитання

Ні, не можна. Чинне трудове законодавство не містить норм, які б звільняли роботодавця від складання графіка відпусток у зв'язку з невеликим штатом співробітників. Тому складати графік відпусток усе одно доведеться згідно з вимогами ч. 4 ст. 79 КЗпП та ч. 10 ст. 10 Закону від 15.11.96 р. № 504/96-ВР.

Майте на увазі! Відсутність графіка відпусток на підприємстві може обернутися штрафними санкціями. По-перше, посадових осіб підприємства можуть оштрафувати на підставі ч. 1 ст. 41 КУпАП – тут штраф у розмірі від 30 до 100 НМДГ (від 510 до 1 700 грн). Крім того, підприємству загрожує штраф за інші порушення трудового законодавства у розмірі мінімальної зарплати (на сьогодні 1 МЗП = 4 173 грн), передбачений ст. 265 КЗпП.

Форма графіка відпусток законодавчо не затверджена, тому роботодавці мають право самостійно розробити зручну для них форму, зафіксувавши це в локальних документах (наприклад, у правилах внутрішнього трудового розпорядку або колдоговорі).

Строки складання графіка відпусток також офіційно не встановлено. У цьому питанні можна орієнтуватися на Типові правила, затверджені Держкомітетом СРСР з праці та соцпитань від 20.07.84 р. № 213 (далі – Типові правила № 213). Але оскільки вони носять рекомендаційний характер, зазначену в них дату можна взяти за основу. Так, згідно з п. 20 Типових правил № 213 графік відпусток складається на кожний календарний рік не пізніше 5 січня поточного року. Але пам'ятайте, що кожне підприємство має право самостійно встановити для себе граничний строк складання цього документа.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали