Коли та в якій формі складається графік відпусток
Закриття бухгалтерського року: згадати все!
Завершення бухгалтерського року: відповідаємо на ваші запитання
Ні, не можна. Чинне трудове законодавство не містить норм, які б звільняли роботодавця від складання графіка відпусток у зв'язку з невеликим штатом співробітників. Тому складати графік відпусток усе одно доведеться згідно з вимогами ч. 4 ст. 79 КЗпП та ч. 10 ст. 10 Закону від 15.11.96 р. № 504/96-ВР.
Майте на увазі! Відсутність графіка відпусток на підприємстві може обернутися штрафними санкціями. По-перше, посадових осіб підприємства можуть оштрафувати на підставі ч. 1 ст. 41 КУпАП – тут штраф у розмірі від 30 до 100 НМДГ (від 510 до 1 700 грн). Крім того, підприємству загрожує штраф за інші порушення трудового законодавства у розмірі мінімальної зарплати (на сьогодні 1 МЗП = 4 173 грн), передбачений ст. 265 КЗпП.
Форма графіка відпусток законодавчо не затверджена, тому роботодавці мають право самостійно розробити зручну для них форму, зафіксувавши це в локальних документах (наприклад, у правилах внутрішнього трудового розпорядку або колдоговорі).
Строки складання графіка відпусток також офіційно не встановлено. У цьому питанні можна орієнтуватися на Типові правила, затверджені Держкомітетом СРСР з праці та соцпитань від 20.07.84 р. № 213 (далі – Типові правила № 213). Але оскільки вони носять рекомендаційний характер, зазначену в них дату можна взяти за основу. Так, згідно з п. 20 Типових правил № 213 графік відпусток складається на кожний календарний рік не пізніше 5 січня поточного року. Але пам'ятайте, що кожне підприємство має право самостійно встановити для себе граничний строк складання цього документа.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року