• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як утримати із зарплати співробітника надмірно виплачену йому суму?

Через арифметичну помилку в розрахунках співробітникові була нарахована і виплачена зарплата в подвійному розмірі. У зв'язку із цією помилкою виникли запитання.

Чи можна утримати надмірно виплачену суму із зарплати цього співробітника?

Так, можна. Проте при цьому необхідно взяти до уваги деякі особливості.

Роботодавець має право проводити утримання із зарплати працівника для погашення його боргу перед підприємством, дотримуючи правила ч. 2 ст. 127 КЗпП. Зокрема, утримання можуть проводитися в таких випадках:

1. Для повернення авансу, виданого за рахунок зарплати; для повернення сум, виплачених унаслідок рахункових помилок; для погашення не витраченого і вчасно не поверненого авансу, виданого на відрядження або у зв'язку з переведенням до іншої місцевісті; на господарські потреби.

2. За «невідпрацьовані» дні відпустки, якщо співробітник звільняється до закінчення робочого року, за який він уже отримав відпустку.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали