• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як працевлаштувати іноземця та чи матиме він право на матзабезпечення з тимчасової непрацездатності?

21.03.2019 553 0 0

Матзабезпечення у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю: види, підстави, оформлення

Працевлаштування іноземців

На роботу працевлаштовується працівник, який не має паспорта (а закордонний – прострочений), але має посвідку на постійне проживання в Україні, а також ідентифікаційний код. Його місце народження – Грузія, офіційно не одружений (у цивільному шлюбі), офіційно ніколи не перебував у трудових відносинах. Чи має право роботодавець офіційно працевлаштувати працівника з такими документами? Якщо так, то чи виплачуватиме ФСС на такого працівника допомогу в разі тимчасової непрацездатності? Чи потрібно вимагати від нього довідку ОК-7 або додаток 9?

Іноземці та особи без громадянства мають право перебувати на території України на умовах, визначених Законом від 22.09.11 р. № 3773-VI «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» (далі – Закон № 3773).

У ст. 1 цього Закону розрізняються такі статуси іноземців та осіб без громадянства:

  • які постійно проживають в Україні – іноземці та особи без громадянства, які отримали посвідку на постійне проживання, якщо інше не встановлено законом;
  • які тимчасово проживають в Україні – іноземці та особи без громадянства, які отримали посвідку на тимчасове проживання, якщо інше не встановлено законом;
  • які тимчасово перебувають на території України – іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території Україні протягом дії візи або на період, установлений законодавством чи міжнародним договором України, або якщо строк їх перебування на території України продовжено в установленому порядку.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали