• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як розрахувати суму лікарняних, якщо працівник – колишній міліціонер

Алла Горная

07.12.2016 406 0 1

На підприємство з 1 квітня 2016 року прийнято працівника, який у період з 01.01.01 р. по 31.01.16 р. служив у міліції (іншої трудової діяльності у нього не було). У листопаді 2016 року він захворів. Як йому оплачувати лікарняний: чи входить час роботи в міліції до страхового стажу для нарахування допомоги з непрацездатності?

Правила визначення страхового стажу для нарахування лікарняних застрахованим особам неодноразово мінялися. Тому розглянемо зазначений у запитанні період: із січня 2001-го по листопад 2016 року.

У цей період діяли такі правила:

  • до 28.02.01 р. – до страхового стажу прирівнювався трудовий стаж, набутий працівником за час роботи на умовах трудового договору (контракту) (п. 4 ст. 21 Закону від 23.09.99 р. № 1105-XIV, далі – Закон № 1105). При цьому до загального трудового стажу зараховувався час служби у ЗСУ, Нацгвардії, прикордонних військах, СБУ, внутрішніх військах МВС, військах цивільної оборони та інших військових формуваннях, створених відповідно до законів України, а також в органах внутрішніх справ (п. 4 Правил, затверджених постановою КМУ від 19.10.98 р. № 1658, втратили чинність на підставі постанови КМУ від 11.07.01 р. № 807);
  • з 28.02.01 р. (дата набуття чинності Закону від 18.01.01 р. № 2240-III, далі – Закон № 2240, втратив чинність з 01.01.15 р. на підставі Закону від 28.12.14 р. № 77-VIII) – уважалося, що страховий стаж – це період (сума періодів), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та сплачувала або за неї сплачували страхові внески до ФСС з ТВП у порядку, установленому законодавством (ст. 7 Закону № 2240). Серед осіб, що підлягають загальнодержавному страхуванню з тимчасової непрацездатності, працівники міліції не числилися (ст. 6 Закону № 2240). Відповідно, страхові внески за них у цей період не сплачувалися (див. також лист Мінпраці та соцполітики від 16.04.10 р. № 130/18/153-10);
  • з 01.01.11 р. до страхового стажу відноситься період, у якому за застрахованих осіб сплачуються внески з ЄСВ (щомісячно в розмірі не менше від мінімального страхового внеску) (ст. 21 Закону № 1105). Працівники міліції належать до застрахованих осіб (п. 9 ст. 4 Закону від 08.07.10 р. № 2464-VI), та ЄСВ за них повинен сплачуватися.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали