• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як застосовувати ПСП, якщо працівниця має двох дітей, причому один із них знаходиться під її опікою?

Працівниця підприємства, яка перебуває в зареєстрованому шлюбі, має дитину до 18 років та є опікуном для свого неповнолітнього племінника. Її заробітна плата за місяць становить 3 000 грн. При нарахуванні зарплати бухгалтер застосовує дитячу ПСП згідно з пп. 169.1.2 Податкового кодексу (далі – ПК) на кожну дитину. Проте працівниця бажає отримувати ПСП підвищеного розміру. Що робити бухгалтерові в цій ситуації?

У цій ситуації бухгалтер абсолютно правильно чинить, надаючи ПСП загального розміру (609 грн. у 2015 році) на кожну дитину. Права на ПСП підвищеного розміру на племінника працівниця-опікун не має. Пояснимо чому. Будь-який платник податків при отриманні зарплати в розмірі, що не перевищує встановлену величину (у 2015 році це 1 710 грн., а для батьків, які мають неповнолітніх дітей – 1 710 грн. х кількість дітей), має право на застосування ПСП.

Розміри ПСП й умови її застосування встановлено ст. 169 ПК. Правила надання ПСП викладено в Порядку, затвердженому постановою КМУ від 29.12.10 р. № 1227 (далі – Порядок № 1227).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали