• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як оподатковувати послуги роумінгу, надані фізичній особі?

Ольга Папінова

28.12.2015 2122 0 0

Працівник отримав додаткове благо у вигляді послуги роумінгу, до вартості якої входить ПДВ. Як ураховувати вартість цієї послуги при обчисленні ПДФО та військового збору: з ПДВ чи без ПДВ? Чи потрібно нараховувати ЄСВ?

Як було зазначено вище, додаткові блага – це, зокрема, послуги, що надаються платнику податку податковим агентом, якщо вони не пов’язані з виконанням обов’язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку.

Вартість послуги включає ПДВ. Тому при обчисленні бази обкладення ПДФО податковий агент повинен застосувати підвищувальний коефіцієнт, передбачений п. 164.5 Податкового кодексу (далі – ПК), саме до вартості послуги з урахуванням ПДВ.

Оскільки додаткове благо у вигляді послуги роумінгу є об’єктом обкладення ПДФО, то відповідно до пп. 1.2 п. 161 підрозд. 10 розд. XX ПК вартість цієї послуги є також об’єктом оподаткування військовим збором. Однак при обчисленні військового збору до вартості послуги підвищувальний коефіцієнт, передбачений п. 164.5 ПК, не застосовується.

Щодо ЄСВ, то з вартості послуг, які є додатковим благом, ЄСВ не утримується та не нараховується. Адже такі послуги не пов’язані з виконанням обов’язків трудового найму.

Зауважимо: якщо послуга з роумінгу буде передбачена трудовим або цивільно-правовим договором, то відповідно до пп. 2.3.4 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.04 р. № 5, вона є складовою фонду оплати праці і, отже, має обкладатися ЄСВ.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Як оподатковувати послуги роумінгу, надані фізичній особі?